Tovább a tartalomhoz

Keresés

A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül történő támogatásáról

Projekt azonosítószáma: GINOP PLUSZ 3.2.1-21
Támogatás mértéke: 50%
Projekt címe: A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül történő támogatásáról

Projektmenedzser neve, elérhetősége: Harkai Mária, info@tettyeforrashaz.hu
Szakmai vezető neve, elérhetősége: Harkai Mária, info@tettyeforrashaz.hu
Szerződött támogatás összege: 14.848.800 Ft
Projekt megvalósítás kezdete: 2024. augusztus 2.
Projekt várható zárási dátum: 2025. július 31.


A projekt keretében megvalósuló képzések bemutatása:


Vezetői tréning
A program célja, hogy a résztvevők ismerjék meg az interperszonális kommunikáció alapjait, a különböző vezetési stílusokat, képessé váljanak ezek adekvát használatára, hatékony vezetői kommunikáció elsajátítására, vezető-beosztott, vezető-ügyfél közti kommunikáció minőségének fejlesztése, konfliktuskezelési stratégiájuk elemzésére, hatékony idő-és energiagazdálkodás elsajátítása.

Stresszkezelési technikák (alap)
A képzés során a résztvevők a stresszkezelés különböző formáival ismerkedhetnek meg. A képzés elméleti és gyakorlati elemekkel segít bemutatni a témát. A gyakorlati feladatok arra törekednek, hogy a munkahelyi konfliktusforrásokra reflektáljanak, ezekhez nyújtsanak hatékony megoldási javaslatokat. A csoport tagjai megismerkedhetnek olyan módszerekkel is, amelyek a stressz elkerülését, megelőzését célozzák meg. Lehetőség nyílik arra, hogy a résztvevők bemutassák saját nehézségeiket, stresszforrásaikat, amiket megpróbálnak közös erővel megoldani, csökkenteni. A tevékenységek hatására a résztvevők széleskörű megoldási módokat ismerhetnek meg a stresszkezelés témakörében. A cél, hogy az újonnan megszerzett ismereteket a résztvevők beépítsék a munkájukba ezáltal tudatosan javítsanak az életminőségükön.

Stresszkezelési technikák (haladó)
A haladó stresszkezelési technikák képzés segít, hogy mind a munkahelyen, mind a magánéletben elkerüljük a túlzásba vitt stresszt. A képzés résztvevői speciális feladatokon keresztül fedezhetik fel a stressz forrásait és az egyéni érzékenységi tényezőket. A képzés célja, hogy hatékony módszerekkel segítsük a jól működő személyre szabott stresszkezelési stratégiák kialakítását.

Vezetői kontrolling
A képzés célja, hogy a résztvevők megismerjék a részletes pénzügyi kimutatások, elemzések, riportok készítésének szakaszait, lépéseit, folyamatát, jellemzőit. Az ismeretek elsajátítását követően képesek legyenek menedzsment partnereként hozzájárulni a szervezeti teljesítmény javításához. Cél, hogy megtanulják a kontrolling folyamat menedzselését, a beszámolás, informálás, tanácsadás és döntéselőkészítés lépéseit, valamint, hogyan tudja kialakítani és támogatni a célkitűzés, tervezés és irányítás folyamatát annak érdekében, hogy a döntéshozók célorientáltan tudjanak tevékenykedni.

IKT EXCEL haladó
A képzés célja a résztvevők továbbképzése az Excel magasabb szintű alkalmazásáról. További cél, hogy a résztvevők elsajátítsák az Excelben lévő bonyolultabb függvények használatát, a diagramok elkészítését, adatbázisok kezelését.

IKT BI, AI
A képzés célja, hogy bemutassa a BI alkalmazásban rejlő adatfeldolgozási és vizualizálási képességeket olyan résztvevők számára, akik korábban nem dolgoztak még az eszközzel. Az oktatás során olyan témák áttekintésére kerül sor, mint az adatgyűjtés és kezelés, az adatmodell építés és az adat vizualizáció. A képzés során a résztvevő megtanulja, hogy milyen kiaknázatlan lehetőségek rejlenek a mesterséges intelligenciában. Ezen túl megtanulja, hogy a különböző AI eszközöket milyen stratégiai kombinációban érdemes használni a lehető legnagyobb hatékonyság elérése érdekében.
Az AI számtalan olyan kompetenciát fejleszt, amivel a teljes vállalat irányítását elő tudja segíteni, valamint új, innovatív utakat találni egy adott probléma megoldására.

Munkavédelmi képviselő
A képzés célja az általános munkavédelmi szabályok megismerése és elsajátítása, munkavédelemre vonatkozó hatályos jogszabályok alkalmazásával. A képzés során egyrészről megismerik a munkáltatók kötelességeit, jogait, másrészről a munkavállalók jogosultságait, feladatait és kötelezettségeit.
Átveszik a munkavédelmi képviselet teendőit, a munkavédelemi testület jogállását, feladatait.

Munkavédelmi képviselő (továbbképzés)
A képzés célja, az munkavédelem elemi szabályainak megismerése, gyakorlati elsajátítása, alapvető általános magatartási szabályok megismerése, az ismeretek átadása, illetve a meglévő tudás frissítése, továbbá készségszintre emelése.

Elsősegélynyújtó képzés
A képzés célja, az munkavédelem elemi szabályainak megismerése, gyakorlati elsajátítása, alapvető általános magatartási szabályok megismerése, az ismeretek átadása, illetve a meglévő tudás frissítése, továbbá készségszintre emelése. A résztvevők megismerkednek különböző sérüléstípusokkal és azok ellátásával, mint például elektromos áramütés, égési sérülés, mérgezés, rándulás, ficam, csonttörés.
Gyakorlatban megtanulják a különböző baleseti szimulációk feladatait, többek között a légutak biztosítása, alapszintű újraélesztés, alapvető technikák és eljárások (stabil oldalfektetés, Esmarch-műfogás stb.), sokk kezelése, gerincsérült ellátása, fuldokló személy ellátása.

Angol nyelvi képzés
A képzési programban megjelölt idegen nyelvi kompetenciák elsajátítása, úgy, mint önálló beszéd, hallás utáni értés, szövegértés, társalgás, írás, közvetítés, szociolingvisztikai kompetencia.

Projekt forrása: hazai
Támogató alap: Európai Szociális Alap+