Tovább a tartalomhoz

Keresés

A szolgáltatók közösen készülnek a vészhelyzetekre

„Három stratégiai fővezeték is meghibásodott egyszerre, kritikus szintre csökkent az ivóvíz szintje a tározókban." - szerencsére ilyen riasztás nem érkezett a diszpécserközpontba, mindez csak egy elképzelt vészhelyzeti forgatókönyv része. Bár célunk a folyamatos vízellátás biztosítása, az úgynevezett havaria helyzetekre is fel kell készülnünk, ennek jegyében rendeztük meg az első vészhelyzeti gyakorlatot április 7-én.

A Tettye Forrásház Zrt. és a Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. által szervezett közös szakmai napon egy harmadik baranyai szolgáltató, a SZIGET-VÍZ Kft. is részt vett. Együttes célunk, hogy erőforrásainkat és tapasztalatainkat összehangolva, egymást erősítve készüljünk fel a rendkívüli helyzetek hatékony, szakszerű kezelésére.

„A Tettye Forrásház Zrt. elkötelezett a folyamatos szolgáltatás biztosítása mellett, amelyet akár rendkívüli körülmények között is meg kell oldania. Olyan helyzetekre is fel kell készülnünk, ahol a hibák száma és jellege, esetleg egyéb külső vagy belső körülmény miatt saját erőforrásaink nem elegendőek, így akár külső segítség bevonására is szükségünk lehet. A tavalyi év szélsőséges időjárási eseményei megmutatták, hogy Pécsett sem elképzelhetetlenek a rendkívüli helyzetek. A pécsiekért és a városért felelősséget érezve kezdeményeztük a területileg határos szolgáltatók és illetékes szervezetek szorosabb együttműködését és egy közös havaria eszköznyilvántartó rendszer létrehozását, amely már a közeli jövőben összehangolt, hatékony és eredményes fellépést tesz lehetővé szükség esetén." - mondta Sándor Zsolt, társaságunk vezérigazgatója.

Az együttműködés első lépése volt a mostani közös szakmai nap, ahol házigazdaként ezúttal társaságunk mutatta be hibaelhárítási tevékenységét. A szakemberek nemcsak a vészhelyzeti eljárásrendeket tekintették át, de egy közös szerelői gyakorlat során a hibaelhárítást is gyakorolták: ezúttal a Dunántúli Regionális Vízmű üszögpusztai telepén a DRV munkatársainak irányításával egy speciális, 1 méter átmérőjű, feszített vasbeton szerkezetű SENTAB vezeték javítását modellezték.

A szolgáltatók az elkövetkezőkben  megismerkednek egymás ellátási területeinek sajátosságaival, az esetlegesen bekövetkezhető jellemzőbb válsághelyzeti problémákkal, valamint megosztják tapasztalataikat és a leghatékonyabb megoldásokat.

A  szakmai napon meghívottként képviseltettte magát a Dél-dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség és a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság is.

2011.04.07.